poniedziałek, 13 października 2014

LOVELY Newspaper Manicure - swatches & review

Hej!
Dziś na dzień dobry (o północy;) recenzja zestawu gazetowego Lovely Newspaper Manicure. Zestaw składa się z dwóch produktów, kupowanych oddzielnie, tzn. szablonów oraz płynu:


Płyn w Rossmanie kosztuje 6,59 zł, a pudełeczko z szablonami 5,89 zł i zawiera 4 arkusze papieru. Na każdym arkuszu są 3 wzory szablonów o wymiarach 8,5 x 8,5 cm. Czyli w sumie otrzymujemy 12 różnych wzorów. Oto one:


Śliczne prawda???

Ale na tym niestety koniec zachwytów.

Zgodnie z zaleceniami producenta do wykonania mani gazetowego należy:
1. pomalować paznokcie lakierem bazowym
2. nałożyć kawałek wyciętego arkuszu
3. wycięty kawałek pokryć dokładnie płynem
4. docisnąć i odczekać chwilę, a następnie delikatnie odkleić
5. po wyschnięciu pomalować lakierem nawierzchniowym

Fajnie się pisze, gorzej z wykonaniem. Choć robiłam wielokrotnie "zwykły" mani gazetowy, to ten był wyjątkowo oporny na moje starania... Ogólnie poświęciłam ok 6 godzin (sic!!!) na próby.
 
Moje pierwsze próby:
 
 
Moje spostrzeżenia:
- po pierwsze lakier bazowy musi być naprawdę dobrze wyschnięty
- dobrze by było, gdyby wystarczyła 1 warstwa lakieru, bo gdy mamy za grubo pomalowane paznokcie, lakier dosłownie przylepia się do arkusza po dociśnięciu (co widać na powyższych fotkach)
- papier jest za sztywny i gdy go położymy na paznokciu, nie ma szans go równo pomalować płynem i docisnąć
- tusz na papierze jest słabej jakości - odbija się bardzo delikatnie, na ciemnych lakierach praktycznie nie da się go odbić, czyli uzyskanie np. czerwonych serduszek na czarnym lakierze jest niemożliwe...
 
Po WIELU próbach udało mi się osiągnąć pewne postępy. Musiałam jednak nieco zmodyfikować sposób użycia. I tak:
1. Bierzemy koniecznie jasny lakier, kryjący w jednej -  max 2 cieniutkich warstwach. Czekamy minimum pół godziny aż porządnie wyschnie.
2. Wycinamy kawałek z arkusza i MOCZYMY go w płynie i dopiero dociskamy do paznokcia.
3. Najlepiej dociskać przykrywając całą powierzchnię paznokcia - tylko tak wzór odbije się równomiernie.
4. CZAS dociskania - max 5-6 sekund. Płyn dość szybko wysycha i jeśli przytrzymamy dłużej, to arkusz przyklei się do lakieru.
 
Niektóre wzory odbijają się lepiej, inne praktycznie nie odbijają się wcale... Miałam zamiar przetestować wszystkie, ale po 6 wzorach się poddałam. Oto co mi wychodziło:
 


Pod koniec postanowiłam jeszcze spróbować zastąpić płyn alkoholem. Wyszło nieco lepiej, choć nie podociskałam dokładnie (ale wzór by wyraźniejszy):


Na fotce po prawej pokryłam paznokcie top-coatem. I ogólnie to był najlepszy efekt, jaki udało mi się uzyskać w ciągu tych 6 godzin!!!

Moja ocena jest chyba oczywista. PAŁA po całości!!! Szkoda czasu i kasy. Do uzyskania serduszek, pepitki i kilku innych wzorów o wiele lepiej i szybciej użyć stempelków. A jeśli marzy nam się mani gazetowy - polecam gazetki reklamowe - nie dość, że darmowe, to jeszcze druk się świetnie odbija. A zamiast płynu wystarczy zwykły alkohol wysokoprocentowy...

Mam nadzieję, że recenzja uchroni Was przed zbyt entuzjastycznym zakupem (jak było w moim przypadku)
Pozdrawiam
Kasia