poniedziałek, 10 listopada 2014

ROSSMANN "PROMOCJA -40% na wszystko" - UWAGA na OSZUSTWO!!!

Hej dziewczyny!
Dziś nietypowy post, od wczoraj działam i ostrzegam na FB przed fałszywą promocją, która pojawiła się u użytkownika podającego się za oficjalną stronę Rossmanna. Zerknijcie na mojego FB - tam są pierwsze ważne informacje: Pretty Nails by Kasia.
Dziś postanowiłam dodać info jeszcze tutaj, mam nadzieję, że uda mi się ostrzec jak najwięcej osób...
 
Ale po kolei:
Na FB jest użytkownik Rossmann Polska - podający się za oficjalną stronę Rossmanna. TO JEST OSZUST!!! Dziś jestem po rozmowach z pracownikami centrali Rossmann i według ich oświadczenia cyt. "Firma Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. NIE POSIADA na Facebooku oficjalnej strony"!!! O wszystkich promocjach informuje TYLKO i WYŁĄCZNIE na stronie http://www.rossnet.pl/
W razie jakichkolwiek wątpliwości można się kontaktować z Sekcją Obsługi Klienta pod tel.: +48 42 61 39 700 (pn.-pt. w godz. 9 - 17) lub mailowo: obsluga_klienta@rossmann.com.pl

Wczoraj w/w oszust ogłosił promocję:

Możecie ją znaleźć na FB klikając w link: KLIK

Gdy będziecie chcieli skorzystać z promocji, przerzuci Was na stronę oszusta, który wyciąga Wasze dane osobowe. Podając mu numer telefonu dodatkowo zobowiązujecie się do płatnej subskrybcji sms-owej - dla wyjaśnienia otrzymacie co tydzień 3 smsy, każdy w cenie 6,12 zł!!! W zamian za to oszust obiecuje kupon zniżkowy jak na fotce powyżej. Ale Wasze niedoczekanie - kuponu NIGDY nie dostaniecie, a jeśli nawet - to nie będzie honorowany w ŻADNYM ROSSMANNIE!!!

To tyle w ramach ostrzeżeń...


Co robić, jeśli jednak już zostaliście oszukani?
 
  1. Po pierwsze zgłoście stronę użytkownika Rossmann Polska - jak to zrobić: kliknijcie na jego konto na FB: KLIK, następnie rozwińcie listę z trzema kropkami po prawej stronie (tuż obok przycisku "Wiadomość"), wybierzcie "Zgłoś stronę" a następnie "Stanowi spam lub oszustwo". Jeśli zrobi to wiele osób, Facebook zablokuje konto temu oszustowi!
  2. Po drugie jeśli wysłaliście włączyliście płatną subskrypcję, spróbujcie ją dezaktywować. Powinniście otrzymać smsa z informacją zawierającą hasło dezaktywujące. Nie wiem czy będzie prawdziwe...
  3. Jeśli hasło okaże się również fałszywe i subskrypcja będzie nadal aktywna, powinniście się koniecznie skontaktować z Waszym operatorem telefonicznym. Możecie u niego zablokować tego usługodawcę lub też całkiem otrzymywanie smsów premium.
  4. Ponieważ w trakcie rejestracji na stronie oszusta podaliście mu swoje dane, powinniście zgłosić sprawę na policję i potraktować to bardzo poważnie!!! Jeśli zgłosi się więcej osób, policja nie zlekceważy tej sprawy. Rossmann ze swojej strony złoży zawiadomienie na prokuraturze, ale ON NIE JEST STRONĄ W POSTĘPOWANIU tylko Wy!!! W przypadku Rossmanna naruszone zostało tylko jego dobre imię, natomiast ofiarami oszustwa są tylko osoby, które dały się nabrać i skorzystały z tej promocji :( Nie bądźcie obojętni i zgłoście tą sprawę, jeśli tylko daliście się oszukać.
To właściwie tyle ode mnie. Mam nadzieję, że uda mi się uchronić przed tym złodziejem przynajmniej kilka osób...
 
Trzymajcie się i nie dajcie oszustom żerować na naiwności
Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki, że wszystko będzie OK
 
Kasia