niedziela, 1 marca 2015

Projekt NAILART - tydzień 3: Kwiaty - One stroke

Hej hej :)

Dziś mam dla Was zdobienie z one-stroke - moje pierwsze kwiaty malowane tą metodą :) Obiecywałam sobie od dawna, że się nauczę i poćwiczę, bo zdobienia tą techniką są przepiękne. Jednak jak to w życiu bywa - czasu mi wiecznie brakowało. Na szczęście pojawił się projekt Sabi :) No i wreszcie miałam motywację, żeby spróbować. Szło mi... no trochę opornie, ale po tygodniu przeglądania różnych tutoriali i ćwiczenia na kartkach, coś mi wreszcie zaczęło wychodzić. Wczoraj się odważyłam i zrobiłam wreszcie swoje pierwsze łanstrołkowe kwiaty na paznokciach. A więc zapraszam do oglądania!
Umyśliłam sobie, że bazą pod zdobienie będzie gradient, a same kwiaty będą delikatne. Gdzieś też widziałam takie białe wywyjaskowe ruffiany, które wpadły mi w oko i postanowiłam te wszystkie pomysły skleić w jedno.
Na początek pomalowałam paznokcie białym Wibo - pod kolorowy gradient biała baza jest niezbędna;) Do gradientu użyłam lakierów: niebieskiego Life nr 04, liliowego Rimmel Salon Pro 312 Ultra Violet i różowego Rimmel Salon Pro 227 New Romantic. Kolejnym krokiem było wymalowanie zawijasków - tu użyłam cieniutkiego pędzelka. No i kwiaty...
W czasie ćwiczeń na kartkach używałam pędzelka o szerokości włosia 3 mm. Jednak zauważyłam, że będzie on za duży na moje paznokcie i przy robieniu zdobienia już na paznokciach musiałam użyć cieńszego - takiego o szerokości 2 mm. Wykorzystałam tylko 4 farbki akrylowe i zmalowałam kwiatki - coś na kształt dzikich róży w moim ulubionym niebieskim kolorze.
Całość przykryłam jeszcze topem matującym i voila - gotowe :)
I wiecie co? Jestem z siebie mega zadowolona :)) Nie chciałabym wyjść na zarozumiałą babę, ale tak mi się podoba, to co zrobiłam, że hej :) Wiem, że daleko mi jeszcze do poziomu, jaki można oglądać na fotkach innych dziewczyn, ale to mój pierwszy raz i na pewno nie ostatni (więc spodziewajcie się zalewu kwiatowych zdobień w najbliższym czasie;)

Mam kilka pomysłów na nowe zdobienie z one-stroke, na pewno też spróbuję przenieść na paznokcie kwiatki, które ćwiczyłam na karteczkach:


Gdybyście chciały poćwiczyć malowanie tą techniką polecam stronkę: onestroke.net, gdzie znajdziecie wiele świetnych pomysłów :)

Buziaki,
Kasia